Pomocne linki

KATALOGI I REPOZYTORIA

baner_nukat

Katalog Centralny NUKAT:
NUKAT jest katalogiem centralnym zbiorów polskich bibliotek naukowych i akademickich. Na końcu każdego opisu dokumentu wyszukanego w bazie NUKAT znajduje się lista bibliotek udostępniających ten dokument, a kliknięcie na nazwę biblioteki (lub znacznik biblioteki na mapie) przenosi do lokalnego katalogu i pozwala sprawdzić dostępność publikacji w danej bibliotece.

Academica:
Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określoną godzinę w wybranej bibliotece. Zapraszamy do Czytelni!

k2

Katalog Rozproszony Bibliotek Polskich:
KaRo (katalog rozproszony) jest wyszukiwarką pozwalającą na dostęp do informacji o zasobach wielu polskich bibliotek. Ułatwia wyszukanie interesujących pozycji księgarskich, czasopism lub opisów bibliograficznych.

rism

Répertoire International des Sources Musicales:
Międzynarodowy Katalog Źródeł Muzycznych zawiera ponad 700.000 rekordów, głównie rękopisów muzycznych, z ponad 700 bibliotek i archiwów na całym świecie. Katalog zawiera opisy podające między innymi dane dotyczące kompozytora, tytułu utworu, obsady wokalnej i instrumentalnej, jak również odesłania do literatury fachowej. Rękopisy opisane są szczegółowo również w odniesieniu do kopisty, a także miejsca i czasu powstania. Ponadto, praktycznie każdą kompozycję można zidentyfikować za pomocą incipitu muzycznego. Kolekcje przechowywane przez Bibliotekę Główną Akademii Muzycznej w Gdańsku można wyszukiwać za pomocą siglum PL-GDam.

MULTIMEDIA

polonaBiblioteka multimedialna Biblioteki Narodowej POLONA:
Polona to nowoczesny portal, który udostępnia w sieci zbiory Biblioteki Narodowej. Jest narzędziem pozwalającym na powszechne otwarcie dla czytelników skarbca i magazynów Biblioteki Narodowej. Pozwoli również prezentować zbiory innych instytucji kultury. Umożliwia przeszukiwanie kolekcji, tworzenie własnych kolekcji opartych na zbiorach BN, tworzenie notatek do obiektów, dzielenie się nimi z innymi użytkownikami i komentowanie w serwisach społecznościowych.

upright_music

UPRIGHT MUSIC:
Biblioteka dźwiękowa umożliwiająca darmowe odsłuchiwanie nagrań, wyszukiwanie ich według dowolnych kryteriów i układanie własnych playlist.

ninatekaNINATEKA: filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

pas
RHYTHM! SCENE
: czasopismo dla perkusistów w formie plików PDF.
W Czytelni dostępne jest również czasopismo „Percussive Notes” (od maja 2016).

BIBLIOTEKI CYFROWE

BPP

Biblioteka Polskiej Piosenki:
autoryzowane źródło informacji dotyczących polskiej pieśni i piosenki. Jednym z kluczowych celów Biblioteki jest opracowanie, udostępnianie informacji oraz ich prezentacja w Internecie, w Cyfrowej Bibliotece Polskiej Piosenki.